top of page

זהר-רפואה סינית לכל המשפחה

זוהר זייתוני רפואה סינית לכל המשפחה

זהר זייתוני
מטפלת ברפואה סינית, דיקור וצמחי מרפא
מומחית לרפואה סינית ויפנית לילדים, פריון, הריון ולידה

שמי זהר זייתוני, אני אמא ל - 4 ילדים, מטפלת ברפואה סינית דיקור וצמחי מרפא ומומחית לרפואה סינית ויפנית לילדים ולבעיות פריון.  
את הכשרתי המקצועית רכשתי ב"מכללת מדיסין" במסלול 4 שנתי, שם הוסמכתי למטפלת ברפואה סינית מסורתית הכוללת דיקור וצמחי מרפא.

מאוחר יותר עברתי התמחות בתחום רפואה סינית לילדיםשונשין ופריון.

כובעי השני הוא מאמנת אישית למבוגרים ולילדים ומטפלת בביופידבק.

במהלך השנים רכשתי המון ידע מקצועי וכלים מתחומים רבים, אותם אני משלבת בטיפול.

כמו כן, אני בעלת תואר ראשון במדעי החברה מטעם אוניברסיטת בר אילן ותואר שני בניהול מערכות בריאות ובריאות הציבור.

אני עובדת בקופ"ח לאומית ומנהלת קליניקה פרטית פעילה בקריית אונו. 

 

אל תחום הריפוי הגעתי לאחר טיול במזרח, שם פגשתי אנשים החיים חיים בריאים מתוך כבוד לטבע ולעולם ונותנים חשיבות גבוהה לגופם ולדרך חייהם ע"י שילוב בין תנועה, תזונה וריפוי טבעי. 

 

מתוך כך החלטתי ללמוד את הנושא וגיליתי עולם מרתק ומעניין אשר מאפשר לי להעביר את הידע והחכמה לאנשים המעוניינים בכך. כמו כן היכלת לעזור בתהליך ריפוי לאדם הסובל מבעיה כלשהי נותן סיפוק עצום. 

 

אני מאמינה שלחיות חיים בריאים זוהי השקעה לעתיד, לגוף בריא יותר, חיים שלויים ומאוזנים. אם נשקיע בעצמינו היום ונקשיב למערכות ההתראה הקיימת בגופינו, נחסוך מאיתנו תרופות, ניתוחים, טיפולים נפשיים ועוד... והכי חשוב נחייה חיים איכותיים יותר. 

 

החזון שלי הוא קליניקה לרפואה סינית ואימון לכל המשפחה למימוש הפוטנציאל הטבעי, מבחינה בריאותית, פיזית, חברתית ונפשית.

HYDRA

טיפולים להריון ולידה במרכז למשפחה בריאה

הריון ולידה

הסתכלות הרפואה הסינית על הגוף האנושי היא כשלמות אורגנית, כאשר חלקי הגוף לא ניתנים להפרדה ולכל אחד משמעות כחלק מן המערכת השלמה. בזמן שהאיברים מתפקדים בצורה תקינה, האיזון נשמר ובריאות האדם הינה טובה, בעוד שכשהאיזון מופר מסיבה שהיא, מופיעה מחלה.

בעוד שלפי הרפואה המערבית, מקורן של בעיות פריון הוא הורמונאלי, מכאני, לפי הרפואה הסינית, בעיות הפריון מוגדרות כחסר ג´ינג, יאנג, יין, סטגנציה (חסימה אנרגטית), ליחה/ לחות, חום, קור וחוסר דם.
מערכת הרבייה הנשית, לפי הרפואה הסינית היא מארג מערכות אנרגטיות, כאשר לכל מערכת אנרגטית ישנו איבר משלים ותגובות הורמונאליות והיא מגיבה למתח, חוסר תנועה מספקת, כימיקלים, תזונה שאינה .מאוזנת

ותגובות רגשיות קיצוניות

יתרונות הטיפול בבעיות פריון באמצעות הרפואה הסינית נעוצים בעובדה שהשיטה הינה טבעית, מכוונת למקור הבעיה, אינה כרוכה בנטילת הורמונים או תרופות שהם, לא  פולשנית וללא תופעות לוואי. המטרה של המטפל ברפואה סינית זה היא להשיב את בריאותם של בני הזוג או אחד מהם למצב בריאותי מאוזן ואופטימאלי

HYDRA

ביופידבק מרכז למשפחה בריאה

ביופידבק

ביופידבק היא שיטת טיפול באמצעות מערכת ממוחשבת המנטרת מדדי גוף, שנועדה לאפשר למטופל שליטה טובה יותר על גופו ועל תגובות פיזיולוגיות ורגשיות במצבים של כאב, לחץ וחרדה, ובמצבי גיוס משאבים משמעותי, פעילות ספורטיבית או חשיבתית

HYDRA

שונישין זהר זייתוני

שונישין

בשונישין, דיקור יפני המותאם לילדים, הילד מטופל בצורה טבעית, ללא כאבים ובעדינות המתבקשת. המיוחד בשיטה זו, מעבר לעובדה שהיא בעלת יכולת לטפל בבעיות מסוגים רבים, היא שהילד לא חווה כאב בעת הטיפול. השיטה פותחה במאה ה-17, בעיקר בשל הצורך של ההורים לטפל בילדיהם מבלי להעבירם סבל מיותר. בשיטה משתמשים בכלי מתכת עדינים במיוחד, אף עדינים יותר מהדיקור הרגיל למבוגרים, שמטרתם גירוי המרידיאנים ללא חדירת העור.

הילד משחק לצד אחד מהוריו כשהוא שכוב על מזרון, וחווה את ה"דיקור" כליטוף נעים או דגדוג עדין לכל היותר. הילד נהנה מזמן משחק עם ההורים וכלל לא מרגיש שהוא מטופל. היתרון של הדיקור הוא באפשרות לקבלו כבר מגיל קטן מאד: אפשר לערוך טיפולים כבר לילדים בני שבוע בלבד, אך כמובן שהטיפול יעיל מאד עבור ילדים גדולים יותר, שכבר מכירים דקירות מסוגים שונים ומפחדים מאד מטיפולים פולשניים

SANTORINI

דיקור קוסמטי זהר זייתוני

דיקור קוסמטי

המציאות בה אנו חיים מתאפיינת באורח חיים לחוץ, בחשיפה לזיהום אוויר, לשמש חזקה, בתזונה לקויה ובחוסר שינה. כל אלה גורמים לפגיעה בעור הפנים ולתהליך הזדקנות מואץ שמתבטא בקמטי הבעה מחורצים בין הגבות, כתמי צבע, שקיות מתחת לעיניים ועוד. טיפול באמצעות דיקור סיני קוסמטי מאפשר לחזק את תפקוד הגוף ומשפר את מראה עור הפנים.

ברפואה סינית, דיקור קוסמטי קיים כבר אלפי שנים (כבר בתקופת שושלת סונג הוא שימש את פלגשיו של הקיסר) ומהווה סוג של מתיחת פנים. טכניקה התפתחה בבית חולים בבייג'ין בזמן שרופאים טיפלו בחולים שסובלים משיתוק בפנים באמצעות דיקור סיני והבחינו שבנוסף לשיפור המצב הבריאותי, הטיפול הניב גם תוצאות קוסמטיות שבאו לידי ביטוי ביישור קמטים

עמוקים והעלמה של קמטים זעירים ובגוון פנים יותר בריא.

לדיקור קוסמטי ישנם יתרונות רבים בהשוואה לבוטוקס או ניתוחים פלסטיים בכך שהוא מתבצע כמעט ללא כאב, זול הרבה יותר, בטוח באופן מוחלט ואין לו תופעות לוואי כמו למשל אובדן שליטה בשרירי הפנים, הבעות פנים ואסימטריה בפנים. בדיקור קוסמטי אין תקופת החלמה כמו לאחר ניתוח, בו קיימים סיכונים לאסימטריה, צלקות וזיהומים.

למרות יתרונותיו הרבים, דיקור סיני אינו מתאים לאלה העונים על אחד מהפרמטרים הבאים: בעלי לחץ דם גבוה, אנשים הסובלים מבעיות לב או שמשתמשים בקוצב לב, אנשים הסובלים מסוכרת, נשים בהריון, מעשנים כבדים, אנשים שסובלים מאי קרישת דם או ממיגרנות כרוניות ומי שעבר ניתוחים פלסטיים שאינם מקומיים בלבד.

HYDRA

 זהר זייתוני רפואה סינית לתינוקות וילדים

רפואה סינית לתינוקות וילדים

רפואה סינית לילדים קצת שונה מהטיפול ברפואה סינית למבוגרים. ילדים הם יותר יאנג - דינמיים, אקטיביים, הם חמים, הדופק שלהם מהיר יותר, האנרגיה שלהם חדשה. והרפואה סינית באה לתמוך אצלם ולחזק את מערכת החיסון, חיזוק ותמיכה במערכת העיכול. תמיכה בתהליך הגדילה וההתפתחות של התינוק, וכן טיפול במגוון רחב של בעיות כגון: דלקות אוזניים חוזרות, נוזלים באוזניים, נזלות כרוניות ונזלות אלרגיות, בעיות עור, בעיות במערכת העיכול - ריפלוקס, שילשולים, עצירות, עוויתות מעיים. בעיות מערכת הנשימה - אסטמה, אדנואידים, קוצר נשימה.

בילדים גדולים יותר ניתן לטפל בהפרעות קשב וריכוז, הרטבות לילה, פחדים ובעיות ריגשיות אחרות, בעיות גדילה והתפתחות ועוד.

הטיפול בילדים הוא קצר, משתמשים במחטים דקות מאוד.  הטיפול נעשה ע"י מחט אחת או שתיים,  משאירים את המחטים לדקות ספורות.

MYKONOS

טיפול ותמיכה לפוריות במרכז למשפחה ריאה קרית אונו

טיפול ותמיכה לפוריות

ישנן דרכים מקובלות שונות לטיפול בבעיות פריון, כאשר בשנים האחרונות עולה חשיבותה של שיטת הטיפול המשלבת רפואה מערבית עם הרפואה הסינית מתוך הכרה שהשילוב עשוי להביא לתוצאות מהירות ולשיעורי הצלחה גבוהים. טכניקות דיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה מסייעים לעזור ולתמוך בעיבוי רירית הרחם, מגדילים  את מספר הזקיקים ואיכותם, מרגיעים את האישה ומסייעים להתמודד עם תופעות הלוואי של התרופות מערביות במידה וניתנות. כךשחשוב להדגיש ששיטת טיפול אחת אינה באה במקום האחרת  והשילוב הוא האולטימטיבי במקרים הרלוונטיים. בעוד שהרפואה המערבית מספקת פתרון נקודתי לבעיית הפריון כמו למשל טיפולים הורמונאליים ו/הפריות, הרפואה הסינית מטפלת בהיבטים הכוללים חיזוק מערכתי כולל של  מערכת הדם, הטחול, הכליות, הקיבה ובמקביל, בעלת יכולת הרגעה וההפגה של  מתחים נפשיים המלווים את התהליך

טיפול בבעיות פריון באמצעות הרפואה הסינית כולל:

  • דיקור סיני - שיטה עתיקה המשמשת להבאת הגוף למצב הורמונאלי ומאוזן, שיאפשר לו תפקוד תקין. הטיפול מתבצע לרוב אחת לשבוע.

  • חיזוק צ’י ודם

  • חיזוק אנרגיית הכליות

  • חימום וחיזוק הרחם

  • טיפול בצמחי מרפא בעלי יכולת חיזוק ואיזון של המערכת ההורמונאלית כמו למשל הקמלריום, שמאזן ומזין את המערכת ההורמונאלית אצל הנשים ומחזק את איברי הרבייה , שלפוחית שתן, מקדם ומסדיר את המחזור חודשי ובעל יכולת שיפור משפר התפקוד המיני.

  • הרגעה והשקטת הנפש

לכו בעקבות הטבע, והכל כבר יקרה לבד

bottom of page