פיזיותרפיה סינית
לקביעת תור התקשרו:
טלפון: 03-6355616
נייד: 050-7948286
רפואה סינית לילדים אודות כתבות מטופלים ממליצים פורום רפואה סינית לילדים צור קשר
רפואה סינית
רפואה סינית לילדים ותינוקות
רפואה סינית לילדים מתבגרים - דיקור קוסמטי
טווינה
רפלקסולוגיה כף רגל
סדנאות
מאמרים
רפואה סינית תזונה
שונישין - רפואה יפנית לילדים
בייבי יוגה

חסימה בתעלת דמעות אסטמה הרטבת לילה בעיות אוזניים, פוליפים ואדנואיד

 רפואה סינית לילדים - בעיות אוזניים, פוליפים ואדונואיד

רפואה סינית ודיקור סיני מהווים שיטות רפואה טבעיות ואפקטיביות לטיפול, הקלה, ולמניעה של מחלות ובעיות רפואיות אצל תינוקות וילדים. רפואה זו מאמינה שחילוף החומרים של ילדים יותר מהיר, דבר הגורם לפיתוח יותר מחלות, אך יחד עם זאת, מאחר וגופם צעיר ונקי יותר, יכולת ההחלמה שלהם גדולה יותר. רפואה טבעית מתאימה לילדים בשל מבנה גופם הצעיר, הגדילה המשמעותית שהם ואיכות האנרגיה הגבוהה. טיפול באמצעות רפואה סינית ודיקור סיני, המשפר את הזרימה ואיכות האנרגיה בגוף יעילים עבורם. חשוב לא להתפשר על מקצועיות המטפל בטיפול סיני ולמרות שכשעורכים השוואת מחירים ניכרים פערים משמעותיים בין מטפל אחד לאחר, חשוב לא להתפשר על מטפל מוסמך בעל תעודה רלוונטית וניסיון בתחום.

דלקת אוזניים

לפי הרפואה הסינית, דלקת אוזניים הינה הצטברות של ליחה באזור האוזן התיכונה, תופעה נפוצה בעיקר אצל ילדים מאחר והמערכות המסלקות את הליחה עדיין אינן מפותחות דיו אצלן. הגורמים לדלקת באוזן התיכונה מתייחסים למערכת חיסונית חלשה,  תזונה שאינה מתאימה ואכילת עודף מוצרי שמייצרים לחות כמו למשל מוצרי חלב פרה, מתוקים, מטוגנים ועוד, מבנה אנטומי של תעלת השמע, לחצים ועוד. הטיפול בדלקת אוזניים לפי הרפואה הסינית כולל דיקור סיני, המחזק את המערכת החיסונית ומסייע לפתיחת החסימה באוזן, תזונה סינית והתאמה של מזונות מומלצים במטרה למנוע את הישנותה של הדלקת, צמחי מרפא סיניים היעילים בניקוז הלחות והמוגלה באוזן, נרות הופי שמטרתם הורדת הלחץ מהאוזן וניקוז הצטברות הנוזלים.
 

נוזלים באוזניים

נוזלים באוזניים היא בעיה נפוצה מאוד אצל הילדים. לרוב כשהם מנוזלים, יהיו גם נוזלים באוזניים. קיימת תעלה צרה שמחברת את האוזן אל האף וחלל הלוע, כאשר אצל הילדים המבנה צר והתעלה בזוית שמאפשרת בקלות לנוזלים לעבור מהאף לכיוון האוזן התיכונה.כשהתעלה נחסמת ע"י הצטברות של נוזלים (כתוצאה מהנזלת), יכולים להתפתח נוזלים באוזניים. נוזלים באוזניים עשויים לגרום לדלקות אוזניים.  הרפואה הסינית מתייחסת לנושא הנוזלים באוזניים כפתוגן שיושב בגוף לאורך זמן וגורם לחולשה וחוסר איזון של הגוף. הטיפול שמציעה הרפואה הסינית הינו  משולב וכולל דיקור בנקודות שמשפיעות על האוזן ואלה היכולות לחזק את הילד ולמנוע היווצרות נוזלים. במקביל לדיקור, יש לשמור על תזונה מתאימה עבור הילד ולדאוג שימנע ממוצרי מזון שמעודדים ליחה לתקופה מסוימת בשילוב עם צמחי מרפא הסופגים את הנוזלים ומחזקים את הגוף.
 

פוליפים/ אדנואידים

פוליפים/ אדנואידים (הקרויים גם "שקד שלישי") הם גידולים המתבלטים מתוך קרום רירי, מופיעים לרוב אצל ילדים עם נזלת אלרגית כרונית או סינוסיטיס. מדובר בעצם ברקמה לימפאתית המהווה חלק מהמערכת החיסונית המגנה על הגוף מפני זיהומים. במקרים מסוימים עוברת הרקמה היפרטרופיה (הגדלה) שיכולה לגרום לקשיי נשימה, נשימת פה, נחירות והפסקת נשימה בלילה וגם לחוסר תאבון ופגיעה בגדילה. הסיבות לתופעה הינם זיהום כרוני באזור, נזלת אלרגית, פתוגן הנכנס לגוף ואינו מסולק ממנו, ריבוי מתן תרופות (בעיקר אנטיביאוטיקה), רגישות למרכיבי תזונה (בעיקר מוצרי חלב או חיטה) ועוד.
הרפואה הסינית מתייחסת אל התופעה כאל "ליחה וחום" וגם אם הוצאנו אותתם כדי למנוע מצב של חסימה במעבר האוויר באף, הבעיה העקרונית בגוף נשארה. הוצאת הפוליפ/ אדנואיד (שלפעמים אכן נחוצה) אינה הבעיה אלא העובדה שלאחר ההוצאה לא מטופלת הבעיה האמיתית והיא עשויה להתבטא במישורים אחרים בגוף, כך שבעצם מדובר בבעיה כחלק מהמחלה שאינה נגמרת והמצב הינו כרוני המתפתח בהדרגה.
הטיפול רפואי לפי הרפואה הקונבנציונאלית הינו ניתוח לכריתת שקדים או/ו האדנואיד. טיפול באמצעות הרפואה הסינית יכול לחסוך ניתוח ומומלץ לנסות לפני ביצוע הצעד הכירורגי. הוא כולל דיקור סיני ושימוש בצמחי מרפא. מאחר ומדובר בבעיה המזוהה ככרונית, יש לקחת בחשבון כי תוצאות חלקיות במרבית המקרים ניכרות לאחר מספר שבועות של טיפול ושינוי בתזונה ותוצאות מלאות הן בחלק מהמקרים ניכרות לאחר תקופה של מספר חודשים.
 

רפואה סינית לילדים | טיפול רפלקסולוגי | רפלקסולוגיה כף רגל | רפואה סינית תזונה | מטפלים ברפואה סינית | דיקור סיני | רפואה סינית דיקור קוסמטי | קליניקה לרפואה סינית | שונישין | sitemap | 

אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט
קישורים