פיזיותרפיה סינית
לקביעת תור התקשרו:
טלפון: 03-6355616
נייד: 050-7948286
רפואה סינית לילדים אודות כתבות מטופלים ממליצים פורום רפואה סינית לילדים צור קשר
רפואה סינית
רפואה סינית לילדים ותינוקות
רפואה סינית לילדים מתבגרים - דיקור קוסמטי
טווינה
רפלקסולוגיה כף רגל
סדנאות
מאמרים
רפואה סינית תזונה
שונישין - רפואה יפנית לילדים
בייבי יוגה

טיפול אוזניים בנרות - EAR CANDALING

טיפול אוזניים בנרות

ברפואה הסינית אנו מוצאים קשר בין הכליות לאוזן , מבחינת קווי האנרגיה העוברים בגופנו - הכליות נפתחות לאוזניים . לכן ישנו קשר ישיר לחולשה אנרגטית בכליות המובילה לבעיות שמע למינם.
במאה השנים האחרונות, האוזן משמשת הן ככלי אבחון ובו זמנית גם ככלי טיפולי , ברפואת המזרח ובנטורו פתיה –THERAPY AURICULAR ,מצאו כי ישנם יותר 270 נק' חשובות על האוזן, ומיקומם באוזן כמיקום מפת האברים על גבי האוזן. יעילות שיטת האוריקולטרפי כבר הוכחה במצבים של ניקוי הגוף מרעלים ומעודפי פסולת ובמיוחד במצבים של :הפסקת עישון, הרזיה, סוכרת, לחץ דם גבוה, לחץ דם נמוך, סחרחורות, כאבי ראש, כאבי אוזניים, דלקות, קשיי שמיעה, קשיי נשימה, חוסר ריכוז, נדודי שינה, חרדות, ועוד ו….
הטיפול נעשה ע"י גירוי של הנקודה בה בחרנו, הגירוי שולח פולס למע' העצבים , לגרות ולהפריש חומרים לאיבר המיועד. את הגירוי ניתן לעשות בעזרת מחט סינית כעובי שערה, או ע"י כדורונים מזהב או כסף המצויים בתוך מדבקה הנשארת מס' ימים, או ע"י גירוי מכשיר לייזר מיוחד .
האוזן מתחלקת לשלושה אזורים :
אוזן חיצונית
אוזן תיכונה
אוזן פנימית

בתעלה החיצונית מופרש הדונג- צורמן- שעוות האוזן, השומר ומגן על האוזן מחדירת חיידקים ופטריות להתפתח, עודף שעווה נובע לעיתים מבעיה במנגנון פינוי השעווה מהאוזן, בעיה זו גורמת לעיתים לקשיי שמיעה, סחרחורות, צלצולים.
באוזן התיכונה, עובר העצב הפציאלי- עצב הפנים, לכן כאשר נפגע עצב זה ישנו קשר ישיר לבעיות בשמיעה, את האוזן מעצבבים עצבים נוספים כמו: ואגוס, עצב 5 , עצבים מוטורים , רצפטורים לקור וחום. באוזן התיכונה יושב מגבר האוזן אשר קולט את גלי הקול ומגביר אותם פי 1000 ל- 1% שחודר לאוזן. אומנות הקול באוזן נוצרת ע"י העברת אנרגיה קינטית לאנרגיה כימית וזאת ע"י חלקיקים הנכנסים לאוזן , ובעזרתו של עצב השמיעה עובר הקול תהליך כימי המגרה את העצב להפיק צליל.
השבלול המצוי באוזן הפנימית מנקז את כל נוזלי חלל המוח.
בדיקת האוזן בדיקת האוזן נעשית ע"י מכשיר "אוטוסקוף" , המכשיר בנוי מידית עם סוללה, המעבירה מקור אור (ספקולום) כולל זכוכית מגדלת, אשר בעזרתו ניתן לראות את טופית האוזן ומצבה.
שטיפת האוזן
במידה ויש דלקת באוזן ניראה בעזרת האוטוסקוף אודם מאחורי טופית האוזן, במידה ויש ריבוי דונג ונוזלים אשר יכולים להצטבר , הן ממצב דלקתי והן מבעיה בפינוי הדונג , הפתרון להסירו במערכת הבריאות עד היום התבצע ע" שטיפת האוזן בעזרת מזרק עם זרם מים פושרים המגיע לכל אורך התעלה ויוצא החוצה עם ההפרשות. שיטה זו לא מומלצת היום כי איננה בטוחה ולא מוגנת מתביעות, היא אינה נעימה למטופל ויוצרת כאבים לעיתים עזים באוזן ובעיות שונות .
לימים עברו הייתה השיטה פופולרית בקרב אחיות קופות החולים היום היא כבר לא .
סקשן
"סקשן" הינו מכשיר שאיבה , אשר מומלץ ע"י הרופאים לילדים ולהפרשות דונג (שעווה), החסרון במכשיר זה הינו ברעשים שמשמיע אשר יוצרים פחד אצל הילד המטופל.
בעיות אוזניים שכיחות
זכור לכולנו את אותו הלילה בו נדדה שנת יושבי הבית, לקולו המתענה מכאב של ילדנו הקט , אשר אוחז באוזנו ומשפשף אותה ללא הועיל. אנו ישובים לצדו , שוברים את הראש מה לעשות?

דלקות אוזניים ממה הן נגרמות:

1. גודש וליחה בדרכי הנשימה העליונות , אשר באות כתגובה של המערכת הלימפתית, לגירוי הנוצר כתוצאה מהצטברותם של נוזלים.
2. סיבה נוספת עשויה להיות ביטוי כללי של התקררות היוצרת גודש ונוזלים בכל המערכת אף, אוזן וגרון
3. הכאב- נגרם בד"כ מחסימה של דרכי הניקוז- איטלגיה, חסימה זו יוצרת לחץ באוזן התיכונה. ייתכן שמקור הבעייה נובע מהוצאת שיניים בגילאים עד שנתיים
4. חשוב לזכור כי הילד בשנותיו הראשונות לא יודע להוציא את הליחה שמצטברת לו במעברים ע"י ניקוי האף והגרון בצורה יסודית., דבר המתבטא באגירת הליחה במעברים , המאפשרת מצע טוב לדגירתם של חידקים ופרזיטים.

ישנן שתי סוגי דלקות אוזניים עיקריות
דלקת באוזן החיצונית
עלולה לנבוע ממזהמים כמו סטרפטוקוקפרוטיאוס,פסיאודומינס,ENTEROBACTER, עשוי לנבוע משחיית מרובה , היוצרת גירוי מתמיד של תעלת השמע וחוסר של צורמן- דונג שמגן על האוזן מחדירתם של מזהמים. תראה הפרשה ירוקה , וכאב בהנעת האפרכסת ולחץ על הטרגוס
דלקת באוזן תיכונה
אוטיטיס מדיה, שכיחה אצל ילדים בגיל גן, נוצרת כתוצאה מחסימה של צינור אאוסטכיוס, עקב אדנואידים היפרטרופים , בצקת , הפרשות שיתפתחו עם הזמן לזיהום וחסימה של הצינור שיוצר דלקת חוזרת. הסימפטומים יהיו מלווים עם חום, התקררות חוזרת, ירידה בשמיעה, הפרשה מוגלתית.

טיפול אוזניים בנרות

טיפול אוזניים באמצעות נרות טבעיים , היא שיטת טיפול עתיקת יומין , אשר נעשה בה שימוש ביתי מזה מאות בשנים. השתמשו בה במצרים – הקדמונים, הילידים האמריקאים, בהודו העתיקה , בטיבט ובתרבות האצטקית. וזאת על מנת לטהר את הגוף- נפש ולפתוח חסימות משבעת מרכזי האנרגיה – (הצאקרות) הממוקמות בגופנו. ספרות בנושא השיטה עדיין לא קיימת היות ושיטה זו הנה נושנה אשר נשתמרה ועברה מדור לדור באמצעות חניכה בעל פה.

שיטה זו מסייעת בסילוק דונג , חיידקים, פטריות ושמרים , טפילים אשר יוצרים את התהליך הדלקתי באוזן ועשויה להקל בין השאר במצבים הבאים:

• בעיות בסינוסים
• כאבי גרון
• בעיות אוזניים אקוטיות וכרוניות
• כאבי ראש למי נהם
• אלרגיות
• הפרעות שמיעה
• צלצולים באוזניים- טיניטוס
• ורטיגו
• אסטמה
הטיפול מומלץ ומתאים לתינוקות מגיל חודש, לילדים ולמבוגרים, ללא אפשרות לגרימת נזק מכל סוג שהוא או תופעות לוואי , מרגיע מאוד ומשפר את ההרגשה הכללית.
הטיפול עוזר לנקות חסימות וליחה שהצטברה במעברים ובחלל אף, אוזן וגרון.

הנר עשוי מבד חלול הטבול בשעווה ובשמנים ארומטיים. חשוב שאיכותם של הנרות תהיה מן הטובות שניתן להשיג , בכדי לקבל אפקט יותר טוב לטיפול. הנרות הטובים יעשו מאריגים אשר טרם הולבנו, המכילים את השילובים הבאים: דונג דבורים, פרפין, ושעווה למאכל (כפי שמשתמשים לעשיית ממתקים),הם יכולים להכיל צמחים שונים כמו: שמן מנתה/ נענע אשר לו מיחסים תכונות ריפוי של קירור במצב של חום בגוף, ומסייע בהחלמה.
לבנדר- מרגיע ופותח את הצ'קרה של הלב (אחד משבעת מרכזי האנרגיה בגוף).
אכיניציאה- אנטיביוטיקה טבעית
עץ התה- אנטי פטרייתי ומדכא התפתחות חיידקים באוזן ובסינוסים.
אקליפטוס- פותח מעברים, מפחית הפרשות , מעורר את פעילות העין השלישית.
רוזמרין- מחדד את החושים ומפחית בצקות.
לימון- אנטי דלקתי, מפחית הפרשות.
דונג דבורים- נרות אלו משולבים עם צמחים ופרפין ובעלי יתרון בשל השפעתו של הדונג בהרגעה והפרפין בניקוי יסודי של האוזן.

מניחים אותו בעדינות במבוא האוזן, מדליקים והלהבה הנמוכה יוצרת ואקום חלש המושך בעדינות את הדונג מתוך האוזן לבסיס הנר ועמו נשאבים רעלים המזיקים שהצטברו שם.
הטיפול אינו מומלץ לאנשים לאחר פעולה כירורגית באוזניים, אף גרון, סינוסים, אלה שהוחדרו להם כפתורים לאוזניים, לאלה הסובלים מדימום באוזניים.


עד היום קשה היה להשיג את הנרות בארץ לכן השיטה לא קיבלה את מקומה במודעות החברה הישראלית. כיום הוכשרו כבר כ- 200 מטפלים בשיטה זו , כשכל מטפל מייחד את השיטה הבסיסית , במסגרת התמחותו ברפואה הטבעית.

ישנם מספר סוגים של חברות המייצרות את הנרות לאוזניים, חלקם אפילו מוכר נרות לשימוש ביתי , מה שבעיני נראה כחסר אחריות לחלוטין ואפילו מסוכן, לטפל בשיטה הנפלאה הזאת ללא הכשרה .

לרגישים לדלקות חוזרות באוזן במיוחד ילדים רצוי לעבור טיפולים מניעתי ים , לחיזוק לפני החורף. מניסיוני בקליניקה הטיפול באוזניים מאוד אפקטיבי לסובלים מדלקות באוזניים במיוחד אצל ילדים. ידוע היום כי מתן אנטיביוטיקה לילד עם דלקת באוזן לא עוזר , אלה להפך הדלקת חוזרת בצורה חריפה יותר. הטיפול המוצע היום לדלקות אוזניים חוזרות ונוזלים באוזניים הם ניתוח הכפתורים , אצל מרבית מהילדים הבעיות חוזרות עם נשירתם של הכפתורים.
מה שאומר שבמשך חצי שנה , הילד חש הקלה , לאחר נשירתם של הכפתורים חוזרים רוב הסימפטומים. שלא נשכח את טראומת הניתוח אשר הילד עובר . ונזכור גם לרגע שאנו חיים במדינת ישראל אשר עונת הקיץ בה לעיתים נמשכת כחמישה חודשיים בו על הילד להימנע מלהיכנס לים או לבריכה, דבר היוצר תסכול וסבל רב לילד ולמשפחה. שילוב של דיקור סיני עיסוי הגוף וכף הרגל ורייקי וטיפול בנרות אשר בסיומו גם מקבלים בקבוקון עם שמנים אתרים להרגעת הכאבים באוזן ולחיטוי ושמירה על האוזן .
מומלץ גם לקבל טיפולים שונים ואף ללמד את ההורים מספר תרגילי עיסוי אשר יעשו בבית יום יום לילד.לילד לפי גישת המורים הרוחניים יש קשר ישיר לדלקות אוזניים אם נפשו של הילד שלא מעוניינת "לשמוע" מה קורה סביבו. הורים שרבים וצועקים בנוכחותו של הילד מבלי להתחשב בקיומו , גננת שצועקת וצועקת וכו' . חשוב לבדוק מה קורה בבית או בסביבתו של הילד שגורם לו לפתח את דלקות האוזניים.
כמובן שחשוב להדגיש כי יש לתת הנחיות תזונה שמתבססת על מזונות שלא מייצרים ליחה והימנעות ממוצרים המייצרים ליחה כמו מוצרי חלב פרה, במבה , בננות, תפוזים, אוכל מטוגן, סוכרים מתועשים, חומרים משמרים, צבעי מאכל,חומרי טעם וריח כמו מונוסודיום גלוטומט.
וזאת בכדי לשמור על הגוף , שלא יצבור רעלים וליחה הסותמים את המעברים ויוצרים תהליך דלקתי אחריו.
חברת supherb – הישראלית הוציאה לפני כשנתיים סירופ לילדים המורכב מפורמולה הומיאופתית ומטפל בדלקות אוזניים ואף מייבש את הנוזלים באוזניים, מומלץ להשתמש בו בשעת הצורך וחובה לקחתו לכל טיול מחוץ לבית כעזרה ראשונה. הסירופ טוב גם למבוגרים.
כהשלמה ישנו מוצר מצויין מבית הומגליל שנקרא דוליקוקסיל 1000 , מתאים מגיל שנה, עוזר למערכת החיסון להתגבר על נפילות אנרגייה ושפעות.

יעיל גם כמניעה, מיונים לכל התרופות והטיפולים רצוי לקבל דרך נטורופת .

לטיפולים וקבלת מידע נוסף ניתן לפנות לד"ר אביטל סבג- חורש- מומחית לרפואה טבעית 0544317255

רפואה סינית לילדים | טיפול רפלקסולוגי | רפלקסולוגיה כף רגל | רפואה סינית תזונה | מטפלים ברפואה סינית | דיקור סיני | רפואה סינית דיקור קוסמטי | קליניקה לרפואה סינית | שונישין | sitemap | 

אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט
קישורים