פיזיותרפיה סינית
לקביעת תור התקשרו:
טלפון: 03-6355616
נייד: 050-7948286
רפואה סינית לילדים אודות כתבות מטופלים ממליצים פורום רפואה סינית לילדים צור קשר
רפואה סינית
רפואה סינית לילדים ותינוקות
רפואה סינית לילדים מתבגרים - דיקור קוסמטי
טווינה
רפלקסולוגיה כף רגל
סדנאות
מאמרים
רפואה סינית תזונה
שונישין - רפואה יפנית לילדים
בייבי יוגה

חסימה בתעלת דמעות אסטמה הרטבת לילה בעיות אוזניים, פוליפים ואדנואיד
הרטבת לילה בילדים והטיפול באמצעות רפואה סינית
הרטבת לילה, המוגדרת כתופעה בה  קיים שחרור לא רצוני של שתן במצב של שינה מעבר לגיל 4, הינה בעיה ההתפתחותית נפוצה בקרב ילדים. ניתן להבחין בין שני סוגים של הרטבות. הראשונה מתייחסת להרטבה ראשונית, בה הילד אינו הפסיק להרטיב מעולם, לבין הרטבה שניונית,בה נוצר מצב בו היתה הפסקה לתקופה של לפחות 6 חודשים ולאחר מכן חלה נסיגה בה ילד שב להרטיב.  קורה לפעמים שילד גמול לגמרי תקופה ארוכה שב להרטיב בלילה לאחר שינוי משמעותי בחייו, כמו למשל לידת אח, העשויה לגרום לרגרסיה בהתפתחותו (דבר המגיע בתקופה בה הוא אינו מקבל את מלוא תשומת הלב אליה היה רגיל וגם לא היחיד שמקבל מתנות כמו צעצועים, משחקים, מנשא לתינוק ועוד).
להרטבת לילה אצל ילדים יכולות להיות סיבות מגוונות כמו למשל מתח, תסכולים, לחץ, חוסר יציבות מבחינה רגשית, תחושות דיכאון, רצון למשוך תשומת לב, סיבות גנטיות- קשר להורה שסבל גם הוא מהתופעה, פגיעה מכאנית במערכת השתן, שלפוחית השתן, דלקות בדרכי השתן, כליות וחולשה כללית של השרירים ובפרט שרירי הסוגרים התחתונים.
ההסבר הניתן על ידי הרפואה הסינית לבעיית הרטבת הלילה אצל ילדים מעל לגיל 4 מתייחס לשני גורמים עיקריים:
גורם נפשי (מתייחס לאחוז גדול מהמקרים): ילדים הסובלים מהרטבת לילה הינם ילדים רגישים, או שאינם מאוזנים מבחינה רגשית, דבר המשפיע על אנרגיית הכבד שיוצאת אצלם מאיזון.
גורם פיזי: קיימת חולשה של מערכת השתן, חולשה ופגיעה של אנרגיות הטחול והכבד ובעיקר אנרגיית הכליות.
מרבית ההרטבות בלילה מתקיימות בין השעות 1-3 לפנות בוקר, בהן אנרגיית הכבד בשיאה, ולה, במיוחד בשעות אלו, יש תפקיד עיקרי בניקוי הדם והרגשות. מצב רגשי לקוי עלול לגרום לפגיעה בתפקוד הכבד, דבר העשוי להסביר את תופעת ההרטבה.
הרפואה הסינית מציעה מגוון פתרונות טיפול במיוחד לילדים קטנים, שלהם מבנה פנימי שונה ועדין בהשוואה למבנהו של המבוגר. לגבי מצבם הנפשי, באותה מידה שאצל מבוגרים קיים יחס ישיר בין מצבם הנפשי ומצבם הפיזי, כך גם אצל ילדים. אחד הטיפול הנפוצים כדי להתמודד עם התופעה הינו באמצעות דיקור סיני.
דיקור סיני מהווה כלי מערכתי, כאשר למטפל יש כלים המאפשרים לו לאבחן ולטפל בסיבות בגינן הילד אינו מצליח להיגמל מחיתולים וממשיך להרטיב בשעות הלילה.טיפול באמצעות דיקור מאפשר לטפל בשורש הבעיה ועל ידי כך למנוע בעיות עתידיות. ניתן לבחור בו כשיטת טיפול יחידה לבעיה או כטיפול משלים יחד עם טיפול אחר במקביל.
גישת הרפואה הסינית, מתייחסת לשלפוחית השתן והכליות כשייכים לאלמנט המים, שהרגש הקשור אליו הוא הפחד. הרטבת לילה אצל ילדים נתפסת כביטוי לפחד, או לחולשה אנרגטית של הכליות או שלפוחית השתן. טיפול בבעיה באמצעות דיקור סיני מתמקד בחיזוק האנרגיה באיברים אלו ומביא להיעלמות הפחדים במהלך שלבי הטיפול. לפי מחקרים שנעשו בתחום הוכח כי שיטת טיפול זו היתה יעילה באחוז מאוד גבוה של מקרי ההרטבה בלילה.
הדיקור הסיני לילדים נעשה באמצעות מחטים קטנות יותר ודקות כך שדקירתן כמעט שאינה מורגשת. הזמן שהמטפל משאיר את המחט בגופו של הילד הינו בין כמה שניות לדקות ספורות ובהתאם לגיל הילד.
דיקור סיני לילדים יעיל יותר מדיקור למבוגרים מסיבות שונות. לילדים יש רגישות גדולה יותר להשפעות סביבתיות על בריאותם הנפשית והפיזית והטיפול בדיקור סיני משפר את זרימת הדם ואיכות הצ'י בגוף הצעיר יותר יעיל עבורם. בנוסף, ילדים אינם מגיעים לטיפול מסוג זה עם דעות קדומות ויותר פתוחים לטיפול  כך שהדיקור הסיני הופך לחלק משגרת השבוע שלהם, דבר המסייע להצלחתו ולשיפור במצבם.

רפואה סינית לילדים | טיפול רפלקסולוגי | רפלקסולוגיה כף רגל | רפואה סינית תזונה | מטפלים ברפואה סינית | דיקור סיני | רפואה סינית דיקור קוסמטי | קליניקה לרפואה סינית | שונישין | sitemap | 

אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט
קישורים