פיזיותרפיה סינית
לקביעת תור התקשרו:
טלפון: 03-6355616
נייד: 050-7948286
רפואה סינית לילדים אודות כתבות מטופלים ממליצים פורום רפואה סינית לילדים צור קשר
רפואה סינית
רפואה סינית לילדים ותינוקות
רפואה סינית לילדים מתבגרים - דיקור קוסמטי
טווינה
רפלקסולוגיה כף רגל
סדנאות
מאמרים
רפואה סינית תזונה
שונישין - רפואה יפנית לילדים
בייבי יוגה

רפואה סינית רפואה סינית לילדים ותינוקות רפואה סינית לילדים מתבגרים - דיקור קוסמטי טווינה רפלקסולוגיה כף רגל סדנאות מאמרים רפואה סינית תזונה שונישין - רפואה יפנית לילדים בייבי יוגה
דיקור קוסמטי

 

רקע
דיקור קוסמטי קיים במזרח כבר אלפי שנים (כבר בתקופת שושלת סונג הוא שימש את פלגשיו של הקיסר) ומהווה סוג של מתיחת פנים. טכניקה התפתחה בבית חולים בבייג'ין בזמן שרופאים טיפלו בחולים שסובלים משיתוק בפנים באמצעות דיקור סיני והבחינו שבנוסף לשיפור המצב הבריאותי, הטיפול הניב גם תוצאות קוסמטיות שבאו לידי ביטוי ביישור קמטים עמוקים והעלמה של קמטים זעירים ובגוון פנים יותר בריא.  
בשנת 1996 התפרסם בעיתון הבינלאומי לאקופונקטורה, שמבין 300 מטופלים בדיקור קוסמטי, ב98% מהמקרים חלו שינויים משמעותיים במראה העור של הפנים אחרי סט טיפולים אחד, שכללו מראה עור רענן וזוהר יותר, חל שיפור בגמישות השרירים, העלמת קמטוטים, טשטוש קמטי הבעה ומראה בריא וצעיר יותר. כיום דיקור קוסמטי מהווה טיפול מקובל במדינות מזרח אסיה, ארצות הברית, קנדה וגם בישראל.
יתרונות הדיקור הקוסמטי
דיקור קוסמטי הוא בעצם טיפול לחידוש הנעורים ולהחייאה של עור הפנים בלי צורך בניתוחים או הזרקות כימיקאלים. הוא מתבצע באמצעות החדרת מחטים דקות ביותר לנקודות שונות באזור הפנים והגוף, שמהוות מוקדים חשובים של זרימת אנרגיית צ'י. הטיפול מבוסס על תורת הרפואה הסינית, לפיה הזדקנות העור הינה חלק מהיחלשות המערכות הפנימיות שמתרחשת במהלך השנים, ומונעת הזרמת דם תקינה ואנרגיית צ'י לעור ולפנים. הדיקור מעודד זרימה מוגברת של אנרגיה חיונית במרידיאנים ובזכות הזרמת דם מוגברת לאזור הפנים גם אספקה של  חמצן לרקמות. הדיקור מעודד מטבוליזם של תאי העור, ניקוז רעלים ויצירת תאי עור חדשים. הטיפול משפר באופן משמעותי את גמישות שרירי הפנים, מחזקם ומותח אותם. בנוסף, מעניק לעור לחות מבפנים כלפי חוץ ומילוי ושטשטוש הקמטים באמצעות המאגרים הטבעיים של הגוף. הטיפול וכמעט שאינו מלווה בכאב ומהווה אפשרות טבעית, בטוחה, לא יקרה ונטולת תופעות לוואי או סיכונים באמצעות מחטים דקיקות המוחדרות לאזורים שונים בפנים המאפשרים תהליך רענון, חידוש של תאי העור והחייאתו ויצור קולגן טבעי.
הטיפול בעור הפנים מושג באמצעות כלים וחומרים טבעיים כולל "דרמה רולר" שמגביר את החדרת החומרים הפעילים לעור הפנים פי כמה יותר ועיסויי עור הפנים מתבצעים באמצעות תערובות שמנים ארומאטיים כמו למשל שמן נבט חיטה, אובליפיחה, נר הלילה, זרעי רימונים ועוד.
מטרת הדיקור בפנים הינה לחזק את זרימת הדם דרך נקודות דיקור, בנוסף הוא מחזק גם את יצור הקולגן והאלסטין ומרווה את עור הפנים במים ובחומרים חיוניים. בנוסף לדיקור בפנים, המטפל דוקר מספר נקודות בגוף המטופל ובכך עוזר לחזק את הגוף מבפנים ולהעלים סימפטומים לא רצויים שונים, כגון בעיות שינה, כאבים ובעיות עיכול, כשלכל אלה מתווספת עליה ברמת האנרגיה של המטופל לאורך כל היום.
בטיפולי דיקור קוסמטי אין שינויים מהפכניים מידיים כמו אלה בהזרקה או בניתוח והתוצאות מושפעות מגיל המטופל, הרגלי התזונה שלו ומצב בריאותו הכללי. עם זאת, ככל שמתמידים, תוצאות הטיפול ניכרות לעין והמטופל לא רק יראה צעיר יותר אלא גם יחוש כך. התוצאות הצפויות כוללות הרמת העור ומתחילת הפנים, העלמת כתמי עור, הרמת עפעפיים, העלמת סנטר כפול, הפחתה של נפיחות מתחת לעיניים וטשטוש והעלמת עיגולים שחורים מתחת לעיניים, טיפול ומניעה של  אקנה ועוד. לגבי האחרון, טיפול באנשים שסובלים מאקנה נעשה באמצעות טיפול בבעיה שגרמה להיווצרות הפצעים ולאחר מכן טיפול בפצעים עצמם.
מספר הטיפולים המומלץ בדיקור קוסמטי הוא בין 10-12, בהתאם לגילו ולמצב עורו של המטופל. במרבית המקרים, בסיום סדרת טיפולים שבועית ניכר שיפור ובאמצעות טיפול תחזוקתי אחת לחודש, התוצאות נשמרות וישנו המשך שיפור. משך סדרת הטיפולים הראשונה והזמן בין טיפול לטיפול בהמשך תלוי במצב של עור הפנים ובתגובה של העור לדיקור.
לדיקור קוסמטי ישנם יתרונות רבים בהשוואה לבוטוקס או ניתוחים פלסטיים בכך שהוא מתבצע כמעט ללא כאב, זול הרבה יותר, בטוח באופן מוחלט ואין לו תופעות לוואי כמו למשל אובדן שליטה בשרירי הפנים, הבעות פנים ואסימטריה בפנים. בדיקור קוסמטי אין תקופת החלמה כמו לאחר ניתוח, בו קיימים סיכונים לאסימטריה, צלקות וזיהומים.
למרות יתרונותיו הרבים, דיקור סיני אינו מתאים לאלה העונים על אחד מהפרמטרים הבאים: בעלי לחץ דם גבוה, אנשים הסובלים מבעיות לב או שמשתמשים בקוצב לב, אנשים הסובלים מסוכרת, נשים בהריון, מעשנים כבדים, אנשים שסובלים מאי קרישת דם או ממיגרנות כרוניות ומי שעבר ניתוחים פלסטיים שאינם מקומיים בלבד.
לסיכום, כיום, כשאנו חיים במדינה עם אקלים מיוחדים, מתמודדים עם מצבי לחץ כמו להספיק להגיע מהעבודה לקחת את הילדים בזמן לחוג אומנויות לחימה, ריקוד או סתם לבילוי בגינה עם החברים, ריצות אינסופיות להספיק את המטלות (וחלקנו עוד עם עגלות תינוק, שעושות את החווייה היומיומית ליותר מתישה). במציאות כזו, מומלץ לחשוב על אפשרות של הדיקור הקוסמטי שיכול לסייע לנו בחיזוק הגוף ושיפור מראה הפנים לאורך זמן וללא צורך בהתערבות כירורגית.

רפואה סינית לילדים | טיפול רפלקסולוגי | רפלקסולוגיה כף רגל | רפואה סינית תזונה | מטפלים ברפואה סינית | דיקור סיני | רפואה סינית דיקור קוסמטי | קליניקה לרפואה סינית | שונישין | sitemap | 

אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט
קישורים