פיזיותרפיה סינית
לקביעת תור התקשרו:
טלפון: 03-6355616
נייד: 050-7948286
רפואה סינית לילדים אודות כתבות מטופלים ממליצים פורום רפואה סינית לילדים צור קשר
רפואה סינית
רפואה סינית לילדים ותינוקות
רפואה סינית לילדים מתבגרים - דיקור קוסמטי
טווינה
רפלקסולוגיה כף רגל
סדנאות
מאמרים
רפואה סינית תזונה
שונישין - רפואה יפנית לילדים
בייבי יוגה

רפואה סינית רפואה סינית לילדים ותינוקות רפואה סינית לילדים מתבגרים - דיקור קוסמטי טווינה רפלקסולוגיה כף רגל סדנאות מאמרים רפואה סינית תזונה שונישין - רפואה יפנית לילדים בייבי יוגה
בייבי יוגה – מאיפה זה התחיל ומה יתרונות השיטה

 שיטת בייבי יוגה מבוססת על תנועה דינאמית, נשענת על תרגילי היוגה המסורתית ומשותפת להורה ולתינוק. היא מאפשרת תקשורת ביניהם באמצעות מגע וגירויים פיזיים ואינטלקטואליים ומספקת כלים לפיתוח תקשורת וקשב, סקרנות, ביטחון עצמי ושיווי משקל.

מאיפה מגיעה השיטה? מה יתרונותיה ומה התועלות עבור התינוק, ההורה והקשר ביניהם.
 
ההיסטוריה של בייבי יוגה
שיטת ה"בייבי יוגה" קיימת כבר 5000 שנים, אותו הזמן בדיוק כמו פילוסופית היוגה. המקור של השיטה בהודו אבל החשיפה שלה למערב קשורה לדוקטור צ'רקובסקי, "אבי לידות המים ברוסיה", מתרגל יוגה ברוסיה. סיפורו מתחיל לאחר שנולדה בתו כפגית והתחזיות לעתידה (לפני 40 שנה) לא היו מזהירות. הוא לא הסכים לקבלן והחל לבצע עימה ברמה היומית פעולות מוטוריות שכללו הצלבות ומתיחות, בעצם תרגילים שהכיר מהיוגה שלו המיועדת למבוגרים. אותם התרגולים האינטנסיביים הביאו אותה למצב התפתחותי תקין לגמרי, דבר שהוביל אותו לפתח את השיטה לטיפול בילדים ותינוקות בעלי בעיות ולקויות התפתחותיות שונות. עם הזמן והשנים, השיטה החלה להיות מתורגלת גם עם ילדים בריאים.
מי שתרם לבייבי יוגה בנוסף לצ'רקובסקי, היא פראנסואזברברה פרידמן. בשנת 1976 היא הביאה למערב את שיטת הבייבי יוגה "הרכה" , המבוססת על קשר חזק בין בייבי יוגה ועיסוי תינוקות. התרגול של השיטה כולל עיסוי של התינוק ומתפתח לסדרת תרגילי יוגה קלאסית, המבוססים על אסאנות (תנוחות יוגה), תרגילי הרפיה ושימוש בקול לצורך הרגעה. פראנסואז החלה להפיץ את השיטה בארצות הברית ובקנדה משם הועברה למחוזות נוספים. 
 
יתרונות בייבי יוגה
 
בייבי יוגה הוא בילוי מרגיע ומהווה הפוגה מהשגרה הרגילה (למשל ריצות אחר קניות מוצרי תינוקות, טיפול יומיומי בתינוק, עבודה ועיסוקים אחרים). בייבי יוגה מהווה חוויה העושה שימוש בחושים השונים ומשלבת מגע, מתיחות עדינות מאוד, נשימה, הרפיה ועוד. באמצעות התרגול, נוצר מרחב הרמוני ורגוע בגיל הינקות, הגיל שחיוני בשלב בו אישיות האדם מעוצבת. בנוסף התרגול מהווה כלי לפיתוח היכולות הרגשיות, קוגניטיביות ומוטוריות של התינוק. בתקופה זו, בה לא קיים קשר מילולי בין ההורה לתינוק, מומלץ לפתח ערוץ תקשורת המבוססת על חוש המגע. המגע הינו חשוב עבור התינוק כדי שיחוש אהוב ובעל ערך עצמי, תחושה שעשויה ללוות אותו להמשך החיים הבריאים והמאושרים. מעבר ליתרונות אלו, בייבי יוגה מספקת מענה לבעיות נפוצות אצל תינוקות בגילם הרך, כמו למשל בעיות גזים, הרמת ראש, חיזוק מערכת הנשימה, שליטה מוטורית בגוף, חיזוק השרירים ועוד.
מבחינת יתרונות בייבי יוגה עבור ההורה, התרגול מסייע גם לו להפיג מתחים והוא מאפשר יצירת קשר אישי המבוסס על מגע וחום בין ההורה לתינוק ומגביר את הביטחון שלו בהם.


 

רפואה סינית לילדים | טיפול רפלקסולוגי | רפלקסולוגיה כף רגל | רפואה סינית תזונה | מטפלים ברפואה סינית | דיקור סיני | רפואה סינית דיקור קוסמטי | קליניקה לרפואה סינית | שונישין | sitemap | 

אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט
קישורים