פיזיותרפיה סינית
לקביעת תור התקשרו:
טלפון: 03-6355616
נייד: 050-7948286
רפואה סינית לילדים אודות כתבות מטופלים ממליצים פורום רפואה סינית לילדים צור קשר
רפואה סינית
רפואה סינית לילדים ותינוקות
רפואה סינית לילדים מתבגרים - דיקור קוסמטי
טווינה
רפלקסולוגיה כף רגל
סדנאות
מאמרים
רפואה סינית תזונה
שונישין - רפואה יפנית לילדים
בייבי יוגה

טווינה

טווינה לילדים

טווינה שיטת טיפול במגע המושתתת על עקרונות הרפואה הסינית. היא מזרימה את הצ'י ( האנרגיה) במרדיאנים (ערוצי אנרגיה).

בעזרת טווינה ניתן לטפל בבעיות פנימיות אך היא יעילה במיוחד בטיפול בבעיות אורטופדיות, כאבי שרירים ומפרקים הנובעים מפציעות ספורט, שחיקה, מתח כרוני או כל סיבה אחרת. השילוב בין טווינה לדיקור בבעיות אלו הוא שילוב מצויין.

טווינה היא שיטה סינית של טיפול במגע. פירושה של המילה טווינה היא: משיכה ותפיסה. מטרתה של שיטת טווינה, היא לשפר את זרימת הצ'י אשר נמצאים במרידיאנים שבגופו של כל אחד מאיתנו. האמונה של הרפואה הסינית היא שעל ידי שיפור הזרימה, הגוף שלנו יוכל לרפא את עצמו, למנוע התפתחות של מחלות עתידיות, לשפר את ההרגשה הכללית, לטפל בכאבים ספציפיים, לגרום לתפקודים פיזיולוגים בגוף לעבוד כראוי ועוד. חשוב לדעת כי הרפואה הסינית מפרידה בין טיפולי טווינה המיועדים לקהל יעד של מבוגרים לבין טיפולי טווינה לילדים.

טווינה - כיצד הטיפול מתבצע

טווינה מוגדרת על ידי הרפואה המערבית כפיזיותרפיה סינית, אך להבדיל מפיזיותראפיה מערבית,כאן טיפולי טווינה מתעסקים גם בבעיות אורתופדיות, סוגים שונים של מחלות פנימיות, בעיות כרוניות למיניהן, בעיות אשר מוגדרות כאקוטיות ועוד. בטווינה רואים את גוף האדם כשלם ומתייחסים לכל הכאבים והמוגבלויות שנוצרו בו. באמצעות טווינה מטפלים באזורי הגוף הפגועים ,פותרים בעיות שונות ומונעים בעיות אשר יכולות להתרחש בעתיד. טווינה תשאול ובדיקה- השלב הראשון בטיפול טווינה הוא על ידי תשאול המטופל לגבי הבעיות המציקות לו ולאחר מכן מתבצעת בדיקה של גוף המטופל. טווינה טיפול- טיפול טווינה אורך בין 20-30 דקות ומתבצע על מיטת טיפולים. חשוב לדעת שטיפול טווינה נעשה על גבי הבגדים ואין צורך להתמודד עם מבוכה אשר מתרחשת לעיתים קרובות בטיפולים קונבנציונליים שבהם הרופא או המטפל מבקש להסיר את הבגדים. טווינה כיצד- מטפל טווינה משתמש בשיטת עיסוי מיוחדת. הוא ישתמש בידיו, המפרקים שלו ועוד וזאת בהתאם לבעיה שתיאר המטופל.

טווינה - ההבדל בין שיטת עיסוי רגילה לבין טווינה

טווינה היא שיטת עיסוי השונה מרב שיטות העיסוי אותן אנו מכירים. לרוב, שיטות העיסוי אותן אנו מכירים הן איטיות ורכות ואילו טווינה היא בעלת אנרגיות רבות ואופי דינאמי. פעמים רבות אנשים אשר עברו טיפולי טווינה והורים שילדיהם עברו טיפול של טווינה לילדים, מדווחים על שינוי מיידי בהרגשתם.
שיטה זו משלבת דברים רבים, כגון: מתיחות, עיסוי, איזון של השלד ועוד. טיפול טווינה למבוגרים וגם טיפול טווינה לילדים יכול להיעשות באופן נקודתי בהתאם לבעיה או על כל הגוף.

טווינה לילדים

טווינה לילדים נוצרה על מנת לפתור מחלות ילדים שונות וזאת באמצעות מגע. שיטת טיפול זו של טווינה לילדים נוצרה מתוך הרפואה הסינית והיא מוכרת כבר מאות שנים. טווינה לילדים פותחה מהטווינה המסורתית של המבוגרים אך היא מותאמת לגוף של הילדים והתינוקות ולנקודות מסוימות שלילדים יש ולמבוגרים אין.
שיטת האבחון היא שונה כאשר מדובר בילדים ולעיתים תוצאות הטיפול מהירות יותר מאשר אצל מבוגרים. זהו טיפול במגע אשר נעשה בדרך כלל על פלג הגוף העליון של הילד באמצעות סוגים שונים של שמנים המותאמים למצב הבריאותי של הילד שבו מטפלים.
מטרת הטיפול של טווינה לילדים, היא לחזק את מערכת החיסון של הילד, פיזור ליחה ואזורים גדושים בגוף, חיזוק איברים אשר מוגדרים כחלשים בגוף הילד והחזרתו של הילד לאיזון מלא.
טווינה לילדים מיועדת לגילאי 0 ועד 12. כשככל שהילדים מתקדמים עם הגיל, ישולבו מיני טכניקות הלקוחות מהטווינה למבוגרים.
טיפולי טווינה לילדים הם בין 15 ל-20 דקות למפגש, לרוב ההורים נוכחים באותם מפגשים ואף לומדים טכניקות עיסוי שונות וזאת על מנת שיוכלו לטפל גם באופן עצמאי בילדיהם לאורך זמן.

טווינה - סיכום

יותר ויותר אנשים משתמשים כיום ברזי הרפואה הסינית העתיקה ובשיטת הטיפול של טווינה למבוגרים וגם בשיטת הטיפול של טווינה לילדים, על מנת לפתור בעיות רפואיות, למנוע בעיות עתידיות ולהחזיר את הגוף לאיזון פיזי ונפשי. כיום, יותר ויותר הורים מעוניינים שילדיהם יהיו מודעים לגופם ולכוחם הנפשי והפיזי ומתחילים איתם טווינה לילדים הגורמת להם למודעות גבוהה וחוזק כבר מגיל הינקות.

רפואה סינית לילדים | טיפול רפלקסולוגי | רפלקסולוגיה כף רגל | רפואה סינית תזונה | מטפלים ברפואה סינית | דיקור סיני | רפואה סינית דיקור קוסמטי | קליניקה לרפואה סינית | שונישין | sitemap | 

אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט
קישורים