פיזיותרפיה סינית
לקביעת תור התקשרו:
טלפון: 03-6355616
נייד: 050-7948286
רפואה סינית לילדים אודות כתבות מטופלים ממליצים פורום רפואה סינית לילדים צור קשר
רפואה סינית
רפואה סינית לילדים ותינוקות
רפואה סינית לילדים מתבגרים - דיקור קוסמטי
טווינה
רפלקסולוגיה כף רגל
סדנאות
מאמרים
רפואה סינית תזונה
שונישין - רפואה יפנית לילדים
בייבי יוגה

פנג שוואי בחדר הילדים

פנג שוואי בחדר הילדים

הסבר קצר על פנג שוואי

פירוש המילה פנג שוואי היא רוח ומים, במילים אחרות זרימה מאחר וגם רוח וגם מים זה בעצם זרימה של אנרגיה. המטרה של פנג שוואיהיא לבדוק את זרימת האנרגיה בתוך הבית, לבדוק אם היא אכן זורמת או תקועה, או אולי אפילו לא מצליחה להכנס הביתה.

הבעיות מתחילות להיווצר כאשר האנרגיה = QI לא מצליח להכנס אל תוך הבית. המטרה של פנג שוואי היא להניע את ה QI בתוך המרחב שאנו חיים, לאפשר לו להכנס בדרך הטובה ביותר ולסלק חסימות מהדרך.

QI

אנרגיה קוסמית שנמצאת בכל מקום ודבר, בחי בצומח במינרל ובצומח. הצ'י יכול להיות חיובי ויכול להיות שלילי ובני אדם מרגישים מתי הם נמצאים במקום שהצ'י בו חיובי ומתי הם נמצאים במקום שהצ'י הוא שלילי. (דוגמאות- נופש, שכונת עוני, דירות מסוימות ומקומות) בפנג שוואי מבדילים בין שני סוגי צ'י:
SHENG QI – צ'י ספירלי, צ'י שזורם בצורה מעגלית בפני השטח. צ'י כזה מביא ברכה בכל הרמות והמטרה בפנג שוואי להשיג מקסימום של SHENG QI.
SHA QI – צ'י שזורם בקו ישר,חד. צ'י שחותך את ההילה שלנו ופוגע בה. צ'י זה הוא הרסני.
צ'י סימבולי.

איך מזהים צ'י שלילי?

צ'י שזורם בקו ישר לעברנו לעבר הבית שלנו הוא שלילי, כביש – כביש הוא מוליך צ'י כמו נהר, פינות 90 מעלות, עמודים מול הפתח, מול חלון הוא צ'י מורעל.
המטרה של הפנג שוואי היא להרמן את הבית כדי שנוכל להגשים מטרות בחיים: בריאות גוף ונפש, כלכלה, כסף ועסקים, זוגיות ומערכות יחסים וכמובן מודעות לעצמנו ולסביבה.

פנג שוואי בחדר הילדים

סידור הבית עפ"י עקרונות פנג שוואי מקבל חשיבות מיוחדת בחדר הילדים. ילדים מגיבים בעוצמה רבה לגירויים החושיים השונים בסביבתם ולכן הדברים המוכנסים לחדרם הם בעלי משמעות רבה בעיצוב אישיותם והתנהגותם. ילדים רגישים מאוד לאנרגיות בכלל ולאנרגיות שליליות בפרט. זו הסיבה שילדים מרבים לפחד מדברים דמיוניים שדים מפלצות. אפילו תינוקות מגיבים לשינוים באנרגיה הם מגיבים לכל ניאונס בקולנו גם אם לא מבינים את המילים.

ילדים קשובים מאוד לטבע ולאנרגיה בניגוד אלינו המבוגרים שאיפשהו איבדנו את זה בגלל תכתיבי התרבות. לעומת זאת תופעה מעניינת אצל נשים בהריון, נשים לפני לידה חודש תשיעי יש נטייה לקרצף את הבית במלוא המרץ. תופעה זו הנקראת קינון מוסברת באופן פשוט בפנג שוואי , היולדת מנקה את הבית על מנת לפנות מרחב לאנרגיות חדשות לקראת בואו של התינוק.

ילדים אם כן זקוקים למרחב אנרגתי משלהם, וחדר הילדים הוא המקום בו הוא בא לידי ביטוי. הפנג שוואי מספק לנו כלים ליצירת סביבה הרמונית שתענה על הצורך של הילד לביטחון פיזי ורגשי. המרכיב הבסיסי בעיצוב חדר ילדים הוא הבנה של השינוי וההתפחות אצל ילדים. ילדים גדלים הצרכים משתנים וחדר ילדים חייב להיות בתהליך מתמיד של שינוי ועיצוב מחדש. לדוגמא ילדים קטנים מעדיפים לישון בחדר עם אחים ואחיות מכיוון שזה משרה עליהם ביטחון. בגילאים גדולים יותר הם זקוקים ליותר עצמאות ופרטיות. לכן ארגון החדר בכל הכרוך בחומרים, צבעים ומרקמים תלוי גם הוא בגילו של הילד. כלל נוסף בעיצוב חדר ילדים הוא מתן אפשרות לזרימה טובה של אנרגיה. שתזרום בקלות מבלי להיחסם ולא תברח מהחדר מהר. אחד מחוסמי הצ'י הקשים ביותר הוא אי סדר. ידוע שילדים הם יצרני בלגן מאוד גדולים אך גם ההורים תורמים לא מעט. הורים רבים ממלאים את החדר בצעצועים רבים ומקטינים  ע"י כך את המרחב הפיזי והריגשי שבו הוא יכול להביא את עצמו לידי ביטוי. כדאי להמנע מלאגור צעצועים ישנים או שבורים או שחסרים בהם חלקים. לפנות אזורים שונים מחפצים מיותרים – ג'אנק. לדוגמא החלל שנוצר בין הארון לתקרה. אפשר לסדר שם תאורה או צמחיה.

מאפיינים הנוגדים את תורת פנג שוואי:

שטיחים מקיר לקיר, פינות מחודדות, מגרות שאי אפשר לפתוח אותן, רצפה רטובה או כל חפץ אחר שמהווה סכנה לילד.

הילד קולט את הצ'י בעולמו ע"י מערכת חושים. כדאי לברר את העדפות החושיות של הילד ולספק לו גירויים מתאימים: טקסטורות שונות, מרחב ללא הפרעות, רהיטים שמאפשרים תנועה סביבם, מובייילים מתנועעים, מוסיקה ומגוון של כלים מוסיקליים, ריחות ועוד.

בנוסף בפנג שוואי נוהגים לחלק את חדרי הבית על פי הפונקציות שלהם ,כלומר – חדר שינה יהיה יותר מרגיע ומתאים לשינה רגועה לעומת סלון שאמור להיות פעיל. בחדר ילדים יש בעיה מסוימת מאחר וברוב הבתים החדר משמש גם כחדר שינה וגם כחדר משחקים. השילוב הזה קצת מקשה לסדר את החדר בצורה הרמונית.

אחד הפתרונות הוא להפריד במידת האפשר בין אזורי החדר הפעילים והלא פעילים. לוודא שפינת השינה תהיה רכה ונעימה ומרוחקת מאזור המשחקים או השולחן כתיבה. פתרון נוסף הוא הפרדה בין האזור המואר לאיזור החשוך יותר, כך שהאזור הקרוב לחלונות ישמש כפינת המשחקים או השולחן כתיבה. ואילו אזור השינה יהיה ליד הקיר שאין בו חלון. בבתים בהם ניתן לעשות זאת רצוי להפריד את חדר השינה מחדר המשחקים.

מיקום הרהיטים לפי תורת פנג שוואי:

המיטה – למיקום המיטה יש השפעה מירבית על איכות השינה של הילד, לכן חשוב שמיטת הילד לא תמוקם תחת קורה, שלא תוצב בקו ישר עם הדלת ושתהיה לה תמיכה לפחות משני קירות. חשוב שהרגליים או הראש לא יפנו ישירות לחדר שירותים (הדבר נכון גם לחדר ההורים). אם חדר הילדים צמוד לחדר שירותים חשוב מאוד שהדלת תהיה תמיד סגורה. אם אפשר רצוי שהילד לא ישן תחת חלון או שהחלון יוסתר ע"י וילון. רצוי שילדים לא ישנו במיטות קומתיים מאחר ולילד שישן במיטה העליונה חסרה יציבות ותחושת בטחון ואילו הילד הישן למטה מאויים ע"י גוש גדול מעליו. כמו כן, מבנה המיטה מפריעה לזרימה טובה של אנרגיה.
שולחן כתיבה – ראשית יש למקם את שולחן הכתיבה שלא יעמוד בקו ישר עם הדלת שנית יש לוודא שהילד ישב ליד השולחן שפניו מופנות אל הדלת ולא אל הקיר. שלישית יש למקם את שולחן הכתיבה כאשר פניו של הילד מופנות לכיוון הטוב עבורו לפי שנת הלידה שלו.
רצוי לא להשתמש בשולחנות כתיבה שמעליהם יש ספריות. ילדים ממעטים להכין שיעורים ליד שולחנות כאלה בגלל חסימת הצ'י מתחת למדפים ועקב הפיכת המדפים לחיצים מורעלים.
חשוב שהשולחן יהיה נקי מניירות, צעצועים אביזרי קישוט וכו'.
שדות אלקרו מגנטיים = קרינה

כדאי ורצוי להמנע מלהכניס מכשירים חשמליים לחדרי השינה בכלל וחדר ילדים בפרט. הם יוצרים שדות אלקטרו מגנטיים. אך אם חייבים יש להוציא את השקע מהחשמל לקראת השינה. מכשירים אלו מפריעים לתפקוד תקין במשך היום ולשינה רגועה.

צבעים לפי פנג שוואי

לכל חתך גיל יש צבע המתאים לו.
גיל – 0-2 אפשר פסטלים, אבל שיהיה דגש של צבע באביזרים וחפצים כדי שיהיה לתינוק במה להתמקד בעניים. עד גיל 12 אפשר צבעי אדמה, צבעים חמים ורוד מלוכלך או אפרסק . עד הגיל הזה אפשר על גווני הירוק. מעל גיל 12 ירוק לא כ"כ טוב, אמנם הוא מסמל גדילה וצמיחה, אבל גם מסמל בוסר הילד לא מתבגר.
גיל ההתבגרות עד 18 הם רוצים צבעים מאוד חזקים, שילכו על זה אבל הקיר מאוחרי הראש.
סגול וכחול לא טוב לנוער מתבגר ולצעירים כצבע שליט ודומיננטי. כחול הוא צבע קר וגורם לירידה בפעילות מע' העצבים.
סגול זה אחד הצבעים הכי בעייתים, זה צבע שמחבר שני קצוות אדום וכחול מים ואש. כחול הוא רוחני ואדום הוא פיזי שניהם לא מתאימים לילדים.
לבן צבע הטוהר התמימות השלווה, אך לגבי הפנג שוואי הוא מסמל שליטה, כוח, סדר וארגון. זהו צבע שכאשר הן דומיננטי בבית הוא עלול לגרום לבעיות בדרכי הנשימה או למצב של חוסר החלטה בגלל ריבוי אופציות. זהו צבע שמסל דומיננטיות ואינו מתאים לחדרי שינה של מבוגרים או ילדים. הוא סטרילי מדי ולא מאפשר מנוחה.

רפואה סינית לילדים | טיפול רפלקסולוגי | רפלקסולוגיה כף רגל | רפואה סינית תזונה | מטפלים ברפואה סינית | דיקור סיני | רפואה סינית דיקור קוסמטי | קליניקה לרפואה סינית | שונישין | sitemap | 

אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט
קישורים